Repertuar

Amatorzy (2D/oryginalny)

Historia zaczyna się w momencie, kiedy teatr Krzyśka "Biuro Rzeczy Osobistych" (tworzony przez niepełnosprawnych intelektualnie aktorów) wygrywa festiwal. Nagrodą ufundowaną przez zawodowy teatr jest możliwość zrealizowania spektaklu. Wielka radość, wielka szansa, wielkie oczekiwania. Krzysiek z aktorami właśnie pracują nad nową sztuką Grek Zorba. Wspaniale byłoby wystawić ją na prawdziwej scenie. Okazuje się jednak, że dyrektor teatru oferując im współpracę, stawia określone warunki. Kiedy pojawia się gwiazda – Wiki – aktorzy Krzyśka są pod urokiem jej charyzmy. Presja czasu, fascynacja Wiki… Premiera musi się odbyć, ale czy Krzysiek będzie z niej dumny?

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
29 czerwca 19:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
30 czerwca 17:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet

ANNETTE (2D/napisy)

„Annette" to historia miłości słynnego komika Henry'ego i Ann, śpiewaczki o międzynarodowej sławie. W świetle reflektorów stanowią idealną, szczęśliwą parę. Ich życie odmienią narodziny pierwszego dziecka, Annette, dziewczynki o wyjątkowym darze. Do swojej pierwszej anglojęzycznej produkcji Leos Carax zaangażował zdobywczynię Oscara Marion Cotillard („Niczego nie żałuję – Edith Piaf") oraz nominowanego do Oscara Adama Drivera („Historia małżeńska", saga „Gwiezdne Wojny"). Scenariusz, muzykę i piosenki do filmu stworzył zespół Sparks. Za produkcję muzyczną odpowiadają również twórcy „La La Land" i „Moulin Rouge!".

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
06 lipca 21:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet

Bez śniegu + Echo (2D/napisy)

Bez śniegu / reż. Magnus von Horn / Polska, Szwecja 2011 / 35 min. / Dramat, etiuda
Mężczyzna dzwoni na policję z informacją, że zastrzelił dwóch chłopców w swoim ogrodzie. Jeden z nich umiera na miejscu. Drugi wciąż żyje, ale jest poważnie ranny. Film opowiada o okolicznościach, które doprowadziły do tych dramatycznych wydarzeń.

Echo / reż. Magnus von Horn / Polska 2008 / 14 min. / Dramat, etiuda
Dwóch nastolatków brutalnie morduje swoją koleżankę. W towarzystwie policyjnego psychologa krok po kroku odtwarzają minione zdarzenia. Stopniowo zaczynają uświadamiać sobie szkodliwość popełnionego czynu oraz jego konsekwencje. Jednakże skalę dokonanej przez siebie zbrodni odkryją dopiero podczas spotkania z rodzicami ofiary.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
18 lipca 19:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś w pociągu (2D/dubbing)

Kolejny film o przygodach dwójki przyjaciół ze szwedzkiego miasteczku Valleby. Lasse i Maja prowadzą Biuro Detektywistyczne, rozwiązują rozmaite zagadki i tworzą niezwykły team. Lasse to nieśmiały samotnik, a Maja – zbuntowana, pełna energii dziewczyna. Przeżywają przygody, których można im pozazdrościć.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
18 lipca 13:15 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet

Kultura na niedzielę: Niepamięć - pokaz specjalny i spotkanie z Wojciechem Korsakiem (2D/napisy)

Zapraszamy na pokaz specjalny ze spotkaniem w ramach cyklu "Kultura na niedzielę".
Naszym gościem będzie WOJTEK KORSAK – Fotograf Autor
Wykształcenie wyższe - filologia polska na Uniwersytecie Gdańskim;
praca magisterska pod tytułem: "Fotografia jako źródło
dokumentacji i interpretacji inscenizacji teatralnej".
W latach 1985-2006 mieszka i pracuje we Francji, od 2006 mieszka
w Gdańsku
Członek ZPAF od 1998 roku

Współczesna i jednocześnie umieszczona poza czasem opowieść, która przenosi nas do Grecji, gdzie panuje epidemia amnezji. Aris, mieszkaniec Aten, trafia na oddział dla osób z zaburzeniami pamięci. Po dłuższym czasie spędzonym w szpitalu okazuje się, że nikt go nie szuka i nie da się ustalić jego personaliów. Takim jak on daje się szansę – mogą stworzyć sobie nową tożsamość i nowe wspomnienia. Nikt jednak nie wie, że Aris skrywa w sobie wielką tajemnicę. Pokazywana na festiwalu w Wenecji "Niepamięć" łączy w sobie absurdalny humor rodem z filmów Jorgosa Lantimosa ("Zabicie świętego jelenia", "Faworyta") i melancholię znaną z dzieł Charliego Kaufmana ("Być jak John Malkovich", "Anomalisa")

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
27 czerwca 19:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet

Kultura na niedzielę: Pokaz filmu Amatorzy i spotkanie z aktorami Teatru BRO i Zbyszkiem Biegajło (2D/oryginalny)

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Kultura na niedzielę".

11.07 godz. 19:00 odbędzie się specjalny pokaz filmu "Amatorzy" ze spotkaniem z aktorami z Teatru Biuro Rzeczy Osobistych oraz Zbyszkiem Biegajło.

O FILMIE:

Historia zaczyna się w momencie, kiedy teatr KRZYŚKA Biuro Rzeczy Osobistych (
tworzony przez niepełnosprawnych intelektualnie aktorów) wygrywają festiwal. Nagrodą, ufundowaną przez zawodowy teatr jest zrealizowanie spektaklu. Wielka radość, wielka szansa, wielkie oczekiwania. Krzysiek z aktorami właśnie pracują nad nową sztuką "Grek Zorba". Wspaniale by było wystawić ją na prawdziwej scenie. Okazuje się jednak, że dyrektor teatru oferując im współpracę, stawia określone warunki. Otrzymał dotację w ramach programu promującego Szekspira i działania osób niepełnosprawnych. Jeżeli chcą wystąpić w zawodowym teatrze muszą się podporządkować. Krzysiek ma wątpliwości...jednak podejmuje wyzwanie. Rozpoczynają się próby, w którym biorą udział AKTORZY ZAWODOWI i ‘znana twarz” gwiazda Wiktoria. Kiedy się pojawia aktorzy Krzyśka są pod jej wielkim urokiem. Na jednej z prób dyrektor oświadcza, że głównej roli nie może zagrać siostra Krzyśka-Mary. Dyrektor jest bezlitosny: z bezzębną, sepleniącą Mary żadnej premiery nie będzie. Powinna ją zagrać młodsza, ładniejsza aktorka z lepszą dykcją.
Krzysiek decyduje się na zmianę obsady. Premiera musi się odbyć, ale czy Krzysiek będzie z niej dumny?

NAGRODY:
Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych
Nagroda Don Kichot, Nagroda Polskiej
Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych

Zbigniew Biegajło - Oligofrenopedagog, reżyser teatru dzieci i młodzieży (absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu). Prowadzi warsztaty teatralne dla osób niepełnosprawnych, ich instruktorów i wolontariuszy. Uczestnik konferencji i festiwali w kraju i zagranicą dotyczących terapii przez teatr. Założyciel i prowadzący projekty Teatru Biuro Rzeczy Osobistych. Współpracował z Teatrem Znak oraz Snów z Gdańska. Współzałożyciel Grupy Implus. Koordynuje zadania realizowane we współpracy z administracją publiczną.

Ilość miejsc ograniczona.
Bilety w cenie: 25 zł

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
11 lipca 19:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet

Lato '85 (2D/napisy)

Namiętny romans na malowniczym francuskim wybrzeżu, pośród klimatycznych lat 80. – w tle wybrzmiewają hity The Cure i Roda Stewarta. Obserwujemy, jak między dwoma nastolatkami wybucha uczucie, które szybko i tragicznie się zakończy. Szesnastoletni Alexis właśnie przeprowadził się z rodzicami do Normandii. Ma literacki talent, ciekawość świata i obsesję na punkcie śmierci. Gdy pewnego dnia wypłynie za daleko na swojej małej łódce, uratuje go nieznajomy – posągowo piękny i pewny siebie David. Alexis traci dla niego głowę, ale ich wspólne szczęście nie potrwa długo… i skończy się na sali sądowej. W tej nastrojowej opowieści o dojrzewaniu mistrz François Ozon (Basen, 8 kobiet, Młoda i piękna) zwinnie przeplata wątek romantyczny z kryminalnym, podsycając atmosferę tajemnicy i skalę nastoletnich emocji. Klimat filmu tworzą perfekcyjnie odtworzone lata 80. – idealnie dobrane stroje i ścieżka dźwiękowa, za którą odpowiada Jean-Benoit Dunckel (połówka duetu Air). Nie sposób oderwać wzroku od dwóch młodziutkich aktorów - Felix Lefebvre i Benjamin Voisin, francuskich kuzynów Timothée Chalameta, którym towarzyszy wspaniała Valeria Bruni-Tedeschi. Scenariusz został luźno oparty na powieści Aidana Chambersa Dance on My Grave.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
25 czerwca 15:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
27 czerwca 14:45 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
30 czerwca 15:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet

Minari (2D/napisy)

Rodzina Yi przenosi się a Kalifornii do Arkansas, by założyć farmę. Pomaga im ekscentryczna babka, Soon-ja, która zaczyna sadzić koreańską roślinę, tytułowe minari.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
26 czerwca 15:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
27 czerwca 12:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
28 czerwca 15:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
30 czerwca 12:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
01 lipca 20:45 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet

Na rauszu (2D/napisy)

"Na rauszu" opowiada historię grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować.
Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu promili we krwi – przez cały dzień, również w pracy...

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
26 czerwca 22:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
18 lipca 21:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet

Nadzieja (2D/napisy)

Co może się stać z miłością, gdy pewnego dnia pełna energii i wewnętrznej siły kobieta dowiaduje się, że ma przed sobą ledwie trzy miesiące życia? Taka sytuacja zastaje Anję i jej męża Tomasa tuż przed Bożym Narodzeniem. Doświadczoną parę, która przez lata bardziej niż na wzajemnym uczuciu skoncentrowana była na prowadzonych równolegle karierach artystycznych. Ich małżeństwo przetrwało głównie ze względu na dzieci. Kiedy w Wigilię Bożego Narodzenia kobieta dowiaduje się, że ma nawrót choroby i nieoperacyjnego raka mózgu, życie bohaterów rozpada się na kawałki i ulega przewartościowaniu.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
18 lipca 15:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet

NELLY RAPP – UPIORNA AGENTKA (2D/dubbing)

Nelly Rapp to zwyczajna dziewczynka, która ma spędzić wakacje ze swoim wujem Hannibalem. Cóż, może nie taka zwyczajna bo zostanie Upiorną Agentką. Wiecie, taką agentką, która walczy z potworami i duchami. Tak, one istnieją i ukrywają się pośród nas lecz możesz je zobaczyć dopiero gdy w nie uwierzysz...

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
18 lipca 11:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet

Nie tak miało być (2D/napisy)

Nie tak miało być
Charter 2020 1 godz. 34 min.

Rozwiedziona Alice nie widziała swoich dzieci od dwóch miesięcy. Postanawia uprowadzić je i wywieźć na Wyspy Kanaryjskie.

https://www.youtube.com/watch?v=4K5z3NF49ng

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
16 lipca 17:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet

Niepamięć (2D/napisy)

Nieprzewidywalna, rozprzestrzeniająca się pandemia powoduje u ludzi nagłą amnezję. Mężczyzna zostaje objęty programem leczenia, który ma pomóc mu zbudować nowe życie. Jego terapia polegać ma na wykonywaniu codziennych czynności przepisanych przez lekarzy na kasecie magnetofonowej i uchwycenie tych nowych wspomnień za pomocą polaroidu.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
25 czerwca 17:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
28 czerwca 17:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
30 czerwca 20:45 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet

Pod powierzchnią (2D/napisy)

Jak długo jesteś w stanie wytrzymać "Pod powierzchnią"? Najnowszy tytuł Joachima Hedena opowiada historię dwóch sióstr, których relacje nigdy nie były łatwe. Dziewczyny odziedziczyły po matce pasję do nurkowania, która pomaga im również w skracaniu dystansu pomiędzy nimi. Duża część filmu toczy się pod wodą, gdzie młodsza z sióstr Tuva, zostaje przygnieciona przez skałę na dnie morza. Jej starsza siostra Ida musi jak najszybciej znaleźć pomoc, niestety w promieniu kilku kilometrów nie ma żywej duszy. Rozpoczyna się morderczy wyścig z czasem, w którym każda sekunda jest na wagę życia i śmierci.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
15 lipca 20:45 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet

Solan i Ludwik - Misja Księżyc (2D/dubbing)

Trwa wielki wyścig na Księżyc. Drużyny z całego świata pragną jako pierwsze umieścić swoje flagi na jego powierzchni. Wkrótce o podróży w kosmos zaczynają marzyć także śmiały Solan i nieco bardziej ostrożny Ludwik. Ich pojazdem ma się stać rakieta zbudowana przez Alfiego – przyjaciela, który w domowym zaciszu opracowuje niecodzienne wynalazki, nie zawsze udane… Na miejsce startu przybywa ekipa telewizyjna, a przygotowania do lotu śledzi w napięciu cały kraj. Wszyscy trzymają kciuki za dzielnych, choć nietypowych astronautów. Czy Solan i Ludwik zrealizują swoje marzenie i staną się słynnymi astronautami? Czy jako pierwsi postawią na Księżycu swoje łapy, a potem wrócą cali i zdrowi? Ich podróż będzie pełna niespodzianek!

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
17 lipca 12:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet

SUPERNOVA (2D/napisy)

Sam i Tusker są razem od ponad 20 lat i kochają się bezgranicznie. Kiedy okazuje się, że mogą zostać rozdzieleni przez chorobę Tuskera, wyruszają w podróż, podczas której ich związek zostaje wystawiony na najtrudniejszą próbę.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
25 czerwca 18:45 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
26 czerwca 20:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
27 czerwca 16:45 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
28 czerwca 21:15 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
29 czerwca 15:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
30 czerwca 18:45 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
01 lipca 16:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
07 lipca 12:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet

SWEAT (2D/oryginalny)

"Sweat" opowiada o trzech dniach z życia Sylwii Zając, influencerki fitness, która dzięki popularności w mediach społecznościowych zyskała status celebrytki. W internecie ma setki tysięcy followersów, w realu otacza ją grupa lojalnych współpracowników, a na imprezach każdy próbuje do niej podejść i ją poznać. Jednak kiedy jest w domu i wyłącza telefon, zostaje zupełnie sama. Choć Sylwia z łatwością, spontanicznie i bez cenzury dzieli się swoją codziennością z tysiącami nieznajomych, jej prywatne życie w ogóle nie przypomina kolorowego świata z Instagrama. Kiedy Sylwia zdecyduje się umieścić w sieci odważne nagranie, będzie ono początkiem serii wydarzeń, które staną się próbą zarówno dla niej, jak i dla nielicznych osób, którzy znają ją bliżej. W ciągu trzech dni dziewczyna nieoczekiwanie odkryje ciemną stronę swojej popularności, a jednocześnie pozna prawdziwą bliskość.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
26 czerwca 18:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
29 czerwca 17:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
18 lipca 17:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet

Śniegu już nigdy nie będzie (2D/oryginalny)

Zdobywca nagrody specjalnej Fundacji "Persona, lavoro, ambiente" za film o tematyce dotyczącej środowiska lub pracy na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się on - atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od "gorszego" świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności żeni odmienią życie każdego z nich.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
28 czerwca 18:45 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
29 czerwca 20:45 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
01 lipca 18:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet

W co grają ludzie (2D/napisy)

Grupa dobrych przyjaciół postanawia zorganizować przyjęcie niespodziankę z okazji zbliżających się urodzin Mitzi. Pełen nostalgii weekend spędzony w idyllicznie położonym domu ma przypomnieć bohaterom czasy, kiedy byli nastolatkami. Czy coś może pójść nie tak?Z pewnością, zwłaszcza, że jubilatka nie wydaje się zachwycona pomysłem grupy. Skołowana kobieta liczyła raczej na spokojny weekend, a na to najwyraźniej się nie zanosi. Napięcie wzrasta z chwilą, gdy jej najlepsza przyjaciółka Veronika pojawia się ze swoim nowym chłopakiem Mikaelem.Znajome otoczenie i dawne rytuały sprawiają, że bohaterowie zapominają na chwilę o dorosłości. Wspólnie spędzony czas zmusi ich jednak do ponownej oceny przeszłości i teraźniejszości.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
17 lipca 16:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet

Wszystkowidząca 2 (2D/dubbing)

Córka Shamera, Dina, posiadająca magiczną moc wydobywania z ludzi najgłębszych sekretów, musi ocalić swoją rodzinę wraz ze swoim nowopoznanym ojcem. Ojciec też ma paranormalne zdolności - jest Czarnym Panem, mającym moc sprawiania, by ludzie widzieli i wierzyli w rzeczy, które nie są prawdziwe. Dina musi nawiązać z nim kontakt, aby ratować rodzinę.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
17 lipca 14:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet