Repertuar

"TOTART czyli odzyskiwanie rozumu" i spotkanie z reżyserem (2D/oryginalny)

Serdecznie zapraszamy na pokaz specjalny filmu "TOTART czyli odzyskiwanie rozumu" i spotkanie po seansie z reżyserem Bartoszem Paduchem w Kino Kameralne Cafe

28.02 godz. 19:15

O filmie:

Rozwichrzona, porywająca opowieść o gdańskiej formacji artystycznej TOTART, która swoimi obrazoburczo-prześmiewczymi ujawnieniami rozsadzała ponurą, PRL-owską rzeczywistość lat 80-tych ubiegłego wieku. Z TOTARTu wywodzą się takie postaci naszej kontr- i pop-kultury jak Paweł Końjo Konnak, Ryszard Tymon Tymański, Darek Brzóska Brzóskiewicz czy Paweł Paulus Mazur. Co z totartowych ideałów udało się uratować w skomercjalizowanej rzeczywistości po roku 1989? I co się właściwie stało z duchowym przywódcą i ideologiem TOTARTu – Zbigniewem Sajnógiem, który odciął się od swojego dawnego środowiska, by ukojenia szukać w... sekcie Niebo? Film jest śledztwem w poszukiwaniu tego wielkiego nieobecnego, zaginionego lidera formacji.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
28 lutego 19:15 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet

Czarownica miłości (2D/napisy)

Elaine (Samantha Robinson) to piękna i młoda wiedźma, która chce odnaleźć miłość swojego życia. Problem w tym, że przygotowywane przez nią zaklęcia i mikstury wywołują efekty nieco odmienne od oczekiwanych – potraktowani nimi kandydaci przypominają raczej nieszczęśliwe ofiary niż wymarzonych kochanków. Gdy więc wreszcie Elaine spotka mężczyznę swoich marzeń, determinacja doprowadzi ją na skraj szaleństwa.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
06 marca 21:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet

Dzień dobry, Robin - Przedpremiera (2D/napisy)

„Dzień dobry, Robin” to portret wielkiego człowieka, który bawił nas i wzruszał przez wiele lat. W
dokumencie poświęcono również sporo uwagi ostatniemu okresowi z życia artysty, który do tej pory
był owiany tajemnicą. Twórcy wyjaśniają nam, w jaki sposób otępienie ciałami Lewy’ego może
wpływać na fizyczne i psychiczne zdrowie człowieka. Informacja o samobójstwie Robina Williamsa
obiegła świat i nie pozostawiła zbyt wiele miejsca na dyskusję. Dzięki temu obrazowi łatwej będzie
nam zrozumieć, jak wielkie brzemię w postaci choroby nosił na swoich barkach aktor takich filmów jak
„Buntownik z wyboru, „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”, czy „Pani Doubtfire”.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
28 lutego 14:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
04 marca 15:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet

Helmut Newton. Piękno i bestia (2D/napisy)

Nie ma wątpliwości, że w centrum zainteresowania legendarnego fotografa były kobiety. Bohaterki jego kultowych portretów i zdjęć w magazynach mody - od Catherine Deneuve do Grace Jones, od Charlotte Rampling do Isabelli Rossellini - nareszcie mają możliwość, aby przedstawić własną interpretację życia i twórczości tego kontrowersyjnego artysty. Portretowane portretują. Jego dzieła były prowokacyjne, niekonwencjonalne i dywersyjne. Sposób w jaki przedstawiał kobiety nadal prowokuje do pytania: czy były one podmiotami czy przedmiotami?

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
01 marca 21:05 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
03 marca 14:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
07 marca 13:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet

Jeszcze jest czas - pokaz przedpremierowy (2D/napisy)

John wiedzie szczęśliwe życie w Los Angeles, gdzie mieszka razem ze swoją rodziną. Kalifornia to przyjazny i otwarty dla wszystkich świat, zupełnie inny niż dom rodzinny Johna, w którym wciąż mieszka jego ojciec – farmer przywiązany do ziemi i konserwatywnych wartości. Kiedy Willis zaczyna podupadać na zdrowiu, przenosi się do Los Angeles, by zamieszkać z Johnem i jego rodziną. Czy ojciec i syn, których od lat dzieli wszystko, będą potrafili porozumieć się i zaakceptować dzielące ich różnice?

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
27 lutego 21:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe

Jeźdźcy sprawiedliwości (2D/napisy)

Markus wraca z misji wojskowej, by zająć się córką Mathilde, po tym, jak jego żona ginie w katastrofie kolejowej. Wszystko wskazuje na zwykły wypadek, do czasu... kiedy do jego drzwi puka Otto – ocalały z wypadku matematyk.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
08 marca 16:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet

La Gomera (2D/napisy)

"La Gomera" zaczyna się jak klasyczny czarny kryminał, by szybko skręcić w rejony kina autorskiego. Głównym bohaterem jest skorumpowany policjant (Vlad Ivanov), który przybywa na tytułową wyspę, chcąc załatwić jeden ze swoich ciemnych interesów. Aby utrzymać wszystko w tajemnicy, musi opanować lokalny język gwizdów zwany silbo. Jakby tego było mało, w życiu mężczyzny pojawia się zjawiskowa femme fatale o imieniu Gilda (Catrinel Marlon).

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
27 lutego 19:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
03 marca 21:05 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet

My dwie (2D/napisy)

Nina i Madeleine są na emeryturze. Przez ostatnie kilka dekad ukrywały swoją miłość i nawet ich najbliżsi są przekonani, że są dla siebie tylko sąsiadkami. Nina uważa jednak, że w dzisiejszych czasach nikt nie będzie zwracał na nie uwagi. Namawia Madeleine, żeby wyjechały do Rzymu i zamieszkały w końcu razem. Madeleine jest skłonna powiedzieć o ich związku i planach swojej córce, jednak wypadki potoczą się w zupełnie nieprzewidziany sposób.

„My dwie” to wyciskająca łzy historia pięknej miłości, gdzie dramatyczne wydarzenia przeplatają się z dobrym humorem. Pełnometrażowy debiut reżyserski Filippo Meneghettiego prezentowany był na Festiwalu Filmowym w Toronto.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
01 marca 15:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
06 marca 13:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
08 marca 12:45 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet

Na rauszu (2D/napisy)

"Na rauszu" opowiada historię grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować.
Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu promili we krwi – przez cały dzień, również w pracy...

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
08 marca 18:45 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe

Niedosyt (2D/napisy)

Hunter (Haley Bennett) ma przystojnego męża, wielki dom, bajecznie bogatych teściów i wyniki badań jednoznacznie wskazujące na to, że w jej ciele zaczyna rozwijać się dziecko. Zamknięta w złotej klatce dziewczyna, poddaje się całkowicie woli rodziny, która przejmuje coraz większą kontrolę nad jej życiem. Hunter wykształca w sobie nietypowy mechanizm obronny: nieodpartą potrzebę połykania drobnych przedmiotów, takich jak szklane kulki czy pinezki i inne znalezione w zakamarkach domu rzeczy. Pozornie idealny świat zaczyna rozpadać się na kawałki.
Niedosyt, pełnometrażowy debiut Carlo Mirabelli-Davisa, to niezwykłe połączenie społecznego dramatu i psychologicznego thrillera, w którym nawiązania do Dziecka Rosemary służą za paliwo dla historii emancypacyjnej. Film miał swoją premierą na nowojorskim Tribeca Film Festival i wyruszył w imponująca trasę festiwalową, wybrany przez Indiewire jako jeden z najpoważniejszych kandydatów do przyszłorocznych Oscarów. Na ekranie, oprócz magnetycznej Haley Bennett (Dziewczyna z pociągu, Prosto w serce), występują też Elizabeth Marvel (House of Cards, Homeland) czy Denis O'Hare (Wielkie kłamstewka, Dallas Buyers Club).

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
03 marca 16:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet

Palm Springs (2D/napisy)

Beztroski Nyles (Andy Samberg) i zadeklarowana singielka Sarah (Cristin Milioti) poznają się na weselu w Palm Springs. Sztywna impreza niespodziewanie odsłania swój wybuchowy potencjał, kiedy okazuje się, że oboje zostali uwięzieni w pętli czasowej i w kółko przeżywają ten sam dzień. W sytuacji na pierwszy rzut oka beznadziejnej, Nyles i Sarah odkryją, jakie możliwości daje całkowita wolność. Wspólnie zrealizują najbardziej szalone pomysły, by przy okazji przeżyć najbardziej odjechany romans wszech czasów.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
28 lutego 12:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
01 marca 19:15 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
02 marca 20:45 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
03 marca 19:15 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
04 marca 21:05 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
05 marca 19:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
06 marca 15:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
07 marca 17:15 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
08 marca 14:45 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet

Słudzy (2D/napisy)

Osadzony w realiach zimnej wojny, czarny kryminał Ostrochovský'ego skupia się na losach dwóch seminarzystów, chłopców z prowincji, którzy w mury klasztoru wchodzą z optymizmem i gorliwością. Nie zdają sobie sprawy, że wkraczają w świat spisków, zdrad i złamanych życiorysów, a ich przyjaźń poddana zostanie ostatecznej próbie.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
05 marca 15:15 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
07 marca 15:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
09 marca 15:15 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
10 marca 12:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet

Sound of Metal (2D/napisy)

Mają tylko siebie i muzykę. Ruben jest pełnym pasji perkusistą, a Lu przebojową wokalistką. Gdy ruszają w trasę koncertową, a marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty jest na wyciągnięcie ręki, Ruben z dnia na dzień zaczyna tracić słuch. W jednej chwili życie, które dotąd znał i kochał, lega w gruzach, a przyszłość staje się wielką niewiadomą. Jego dziewczyna Lu nie daje jednak za wygraną i postanawia zrobić wszystko, by uratować Rubena i to, co ich dotąd łączyło.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
05 marca 20:45 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
06 marca 19:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
07 marca 20:45 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
08 marca 21:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet

Sound of Metal - pokaz przedpremierowy (2D/napisy)

Mają tylko siebie i muzykę. Ruben jest pełnym pasji perkusistą, a Lu przebojową wokalistką. Gdy ruszają w trasę koncertową, a marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty jest na wyciągnięcie ręki, Ruben z dnia na dzień zaczyna tracić słuch. W jednej chwili życie, które dotąd znał i kochał, lega w gruzach, a przyszłość staje się wielką niewiadomą. Jego dziewczyna Lu nie daje jednak za wygraną i postanawia zrobić wszystko, by uratować Rubena i to, co ich dotąd łączyło.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
28 lutego 21:45 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe

Szarlatan (2D/napisy)

Choć rozgrywa się w przeszłości, „Szarlatan” jest filmem jak najbardziej współczesnym – podobnie jak jego bohater, zielarz Jan Mikolášek, dla którego remedium na ludzkie cierpienie jest natura. Jej potężne moce zdolne są uzdrowić ciało, ale w filmie Holland to także przestrzeń prawdziwej wolności dla ducha. Tylko w łączności z nią możemy zrozumieć i zaakceptować to, kim naprawdę jesteśmy. Alchemiczna niemal wiedza o właściwościach ziół, jaką posiadł Mikolášek, i jego zdumiewający dar przenikania do ludzkiego wnętrza sprawiają, że do jego kliniki ciągną tysiące potrzebujących. Ale ten dar ma także swoją ciemną stronę.

Przywołując legendarną postać czeskiego zielarza, reżyserka wydobywa na światło dzienne jego tajemnice, emocje i pragnienia, na które jedynym lekarstwem jest fanatyczne oddanie pracy. „Szarlatan” pokazuje, że talent bywa przekleństwem, a władza zawsze łączy się z pychą. Tworząc fascynującą, pełną sprzeczności postać uzdrowiciela, Agnieszka Holland ucieka od odpowiedzi na pytanie, czy był ludowym lekarzem czy zwykłym oszustem. Prawda, która ją interesuje, dotyczy naszej wiary w cuda, tęsknoty za autorytetem, pragnienia, by żyć w zgodzie z naturą – także naszą własną.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
01 marca 17:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet

Ściana cieni (2D/napisy)

To uniwersalna opowieść o zderzeniu dwóch kultur. Historia dzieje się u podnóża himalajskiej góry, sięgającej niemal 8000m Kumbhakarny, zwanej też Jannu. Dla zachodnich alpinistów to jedna z najtrudniejszych gór świata i wymarzony cel do „zdobycia”. Dla nepalskich Szerpów Kumbhakarna to jedna z ostatnich świętych gór. Według miejscowych wierzeń, jej szczyt zamieszkany jest przez bogów i ludzie nie mają prawa wkraczać na ich teren. Jednak niepiśmienny Nada decyduje się na udział w wyprawie. Od 20 lat ryzykuje życie jako tragarz wysokościowy, zawieszając liny na ośmiotysięcznkach. Teraz chce zarobić na szkołę dla swojego najmłodszego syna – kilkunastoletniego Dawy - i w ten sposób uchronić go przed niebezpieczną pracą himalajskiego tragarza. Jednak udział w wyprawie na świętą górę oznacza złamanie tabu… Alpiniści, którzy zamierzają zdobyć dziewiczą wschodnią ścianę Kumbhakarny to wybitny polski wspinacz Marcin Tomaszewski oraz dwukrotni zdobywcy alpinistycznego Oskara (Złoty Czekan) - Dmitri Gołowczenko i Siergiej Nilow z Rosji. Załamanie pogody i zagrażające wspinaczom lawiny to tylko początek narastających trudności. Czy warto ryzykować dalej? Czy bogowie z Kumbhakarny wybaczą ludziom ich zuchwałość?

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
02 marca 18:45 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
03 marca 12:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
05 marca 17:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet

TONY HALIK (2020) (2D/napisy)

Tony Halik, za pomocą swoich kultowych programów przenosił co wieczór miliony Polaków w miejsca, które im się nawet nie śniły. Film opowiada o jego życiu, przygodach oraz wszelkiego rodzaju przeciwnościach, którym musiał stawiać czoła na każdym kroku. Halik, jak przystało na wytrawnego gawędziarza, lubił publicznie podkoloryzować́ to i owo. Dziś́ trudno dociec, co z tego, o czym mówił wydarzyło się naprawdę̨, a co jest jedynie pokłosiem jego nieokiełznanej wyobraźni i poczucia humoru.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
04 marca 17:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet

Tylko zwierzęta nie błądzą (2D/napisy)

Zagadkowe zniknięcie kobiety podczas burzy śnieżnej sprawi, że pięcioro nieznajomych zostanie uwikłanych w tajemnicę, która wykracza daleko poza senne górskie miasteczko we Francji. Każda z postaci ma coś na sumieniu i nie chce dzielić się wszystkimi swoimi sekretami

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
02 marca 16:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet

Zabij to i wyjedź z tego miasta (2D/napisy)

Uciekając przed rozpaczą po utracie bliskich, bohater ukrywa się w bezpiecznej krainie wspomnień, gdzie czas stoi w miejscu, a wszyscy jego bliscy żyją. Z biegiem lat miasto rozwija się w jego wyobraźni. Pewnego dnia bohaterowie i idole z dzieciństwa znani z literatury i kreskówek, którzy w świadomości kolejnych pokoleń są wiecznie młodzi, przybywają nieproszeni. Kiedy nasz bohater odkrywa, że wszyscy się zestarzeli, a wieczna młodość nie istnieje, postanawia wrócić do prawdziwego życia. Film jest autobiograficzną impresją, reminiscencją obrazów z dzieciństwa, w której odżywa wspomnienie nieżyjących rodziców i rodzinnego miasta Łodzi.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
06 marca 17:15 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet
07 marca 19:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet

Zabij to i wyjedź z tego miasta - pokaz przedpremierowy (2D/napisy)

Uciekając przed rozpaczą po utracie bliskich, bohater ukrywa się w bezpiecznej krainie wspomnień, gdzie czas stoi w miejscu, a wszyscy jego bliscy żyją. Z biegiem lat miasto rozwija się w jego wyobraźni. Pewnego dnia bohaterowie i idole z dzieciństwa znani z literatury i kreskówek, którzy w świadomości kolejnych pokoleń są wiecznie młodzi, przybywają nieproszeni. Kiedy nasz bohater odkrywa, że wszyscy się zestarzeli, a wieczna młodość nie istnieje, postanawia wrócić do prawdziwego życia. Film jest autobiograficzną impresją, reminiscencją obrazów z dzieciństwa, w której odżywa wspomnienie nieżyjących rodziców i rodzinnego miasta Łodzi.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
28 lutego 17:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe

Ziemia jest niebieska jak pomarańcza (2D/napisy)

Opowieść o rodzinie mieszkającej na pierwszej linii frontu w Donbasie na Ukrainie. Gdy na zewnątrz panuje chaos i słychać bombardowania, Anna – samotna matka – próbuje stworzyć w domu bezpieczną, pełną życia i nadziei przystań dla czwórki swoich dzieci. Rodzina kocha kino i kręci film inspirowany własnym codziennym życiem w trakcie trwającej wojny. Jaką moc ma magiczny świat kina podczas wojennej katastrofy?

"Ziemia jest niebieska jak pomarańcza" to wielki wygrany 17. MDAG. Film zdobył Grand Prix - Nagrodę Główną Banku Millennium, a także Nagrodę za Najlepsze Zdjęcia i Nagrodę Bydgoszcz ART.DOC Award.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
28 lutego 16:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe kup bilet