Wydarzenia

Zamówienie

Repertuar

„Klara Mu” (2D/dubbing)

Klara to mała krowa, mieszkająca razem ze swoją mamą w mieście. Największym marzeniem Klary jest zostanie gwiazdą muzyki i wiążąca się z tym sława. Klara od wielu lat nie widziała się z ojcem, więc gdy otrzymała od niego list, wyruszyła w podróż na wieś, żeby się z nim spotkać. Podróż zamienia się w jedną wielką przygodę… Klara staje przed koniecznością pomocy ojcu, ratuje jego gospodarstwo przed chciwym biznesmenem, poznaje przyjaciół i rozumie w końcu, że sława może przejawiać się na wiele różnych sposobów, a bycie gwiazdą nie jest zarezerwowane jedynie dla artystów.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
11 lipca 10:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
19 lipca 10:45 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY

#tuiteraz (2D/napisy)

Instagramowa znajomość, która zmieniła jego życie.

Stéphane, francuski szef kuchni, ma wszelkie powody, by czuć się spełniony. Dumny z dwóch dorosłych synów i za pan brat z wyrozumiałą eks żoną, wiedzie spokojne życie mężczyzny w średnim wieku. Do chwili, gdy zupełnie przypadkiem, poznaje na Instagramie tajemniczą i piękną Soo z Korei. Ich Instagramowe kontakty nie mają końca. Stéphane opowiada jej o przepięknych widokach z francuskiej części Kraju Basków a ona o życiu w Seulu, mieście kwitnącej wiśni. Pomimo dystansu i barier kulturowych świetnie się rozumieją. Pewnej nocy Stéphane decyduje się na spontaniczny i szalony wyjazd do Seulu.

Na lotnisku spotyka go niemiła niespodzianka. Soo, pomimo obietnicy, nie pojawia się w umówionym miejscu. Przez kilka dni koczuje na najnowocześniejszym i największym lotnisku świata z nadzieją że Soo się jednak zjawi. Poznaje pracowników lotniska, zaprzyjaźnia się z koszykarzami francuskiej reprezentacji, gotuje z tamtejszym kucharzem. Jego niewiarygodna historia trafia do internetu, hasztag "iamhere" błyskawiczne zyskuje popularność, a Stéphane zostaje okrzyknięty "francuskim kochankiem". Czy Stéphane'owi uda się odnaleźć Soo?
opis dystrybutora kino

premiera
10 lipca 2020 (Polska) / 5 lutego 2020 (świat)

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
04 lipca 20:15 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
10 lipca 18:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
11 lipca 20:45 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
12 lipca 18:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
13 lipca 20:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
15 lipca 12:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
16 lipca 20:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
18 lipca 12:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
19 lipca 14:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
24 lipca 15:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
30 lipca 20:45 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY

Are You Proud? (2D/napisy)

Film dokumentalny o historii ruchu LGBT+ w Wielkiej Brytanii. Materiały archiwalne i najnowsze wywiady składają się na swoisty hołd dla społeczności, aktywistów i najważniejszych wydarzeń na drodze do zagwarantowania osobom LGBT+ ich fundamentalnych praw. Mimo osadzenia w brytyjskiej historii, „Are You Proud?” porusza uniwersalne kwestie praw osób LGBT+ i w ogóle praw człowieka i aktualnych zagrożeń, przed jakimi stajemy na całym świecie, również w Polsce.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
04 lipca 18:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY

Babyteeth - pokaz przedpremierowy (2D/napisy)

Pełen humoru portret nastolatki, która uczy się przekraczać wszelkie granice w ekstremalny sposób.
Milla, poważnie chora nastolatka (magnetyczna Eliza Scanlen), zakochuje się w Mosesie (Toby Wallace) - chłopaku z problemami. To zmienia ją i jej rodzinę. Rodzice (fenomenalnie grani przez Essie Davis i Bena Mendelsohna) dla ukochanej córki zrobią wszystko, pozwolą nawet Mosesowi z nimi zamieszkać. Okazuje się, że wraz z pierwszymi pocałunkami w Millę wstępuje nieznane dotąd pragnienie życia. Milla pokazuje rodzicom, Mosesowi i wszystkim wokół jak żyć, kiedy nie masz nic do stracenia.
Eliza Scalen, znana z serialu „Ostre przedmioty” 20-letnia Australijka, którą mogliśmy niedawno oglądać w „Małych kobietkach" Grety Gerwig, udowadnia, że wyrasta na jedną z najciekawszych aktorek młodego pokolenia. Jej filmowy partner Toby Wallace za swoją kreację otrzymał w Wenecji Nagrodę Marcello Mastroianniego za najlepszy debiut aktorski.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
05 lipca 18:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY

Bosch - Ogród snów (2D/napisy)

"Bosch. Ogród snów" to dokument w reż. Jose Luisa Lopeza Linaresa odkrywający tajemnice "Ogrodu rozkoszy ziemskich"- jednego z najważniejszych dzieł Hieronima Boscha i jednego z najbardziej ikonicznych i zagadkowych obrazów w historii malarstwa.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
15 lipca 14:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY

Cały świat Romy (2D/dubbing)

Nastoletnia Romy trafia pod opiekę babci fryzjerki.Odnajduje się w roli opiekunki i partnerki w interesach czerpiąc prawdziwą przyjemność z nowych obowiązków.Niestety nawet najlepsze chęci nie pomoga w obliczu ciężkiej choroby.Ciepły film o więzach rodzinnych i dorastaniu do samodzielności

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
18 lipca 10:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
25 lipca 11:45 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY

Coś się kończy ,coś zaczyna (2D/napisy)

Daphne rzuca pracę, rozstaje się z chłopakiem, przeprowadza do siostry i chce zmienić coś w swoim życiu: postanawia odpocząć od związków. Jednak kiedy na jednej imprezie poznaje Jacka i Franka, i zaczyna spotykać się z nimi jednocześnie, jej plan rozpływa się w powietrzu.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
10 lipca 21:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
11 lipca 18:15 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
12 lipca 15:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
13 lipca 14:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
14 lipca 18:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
16 lipca 18:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
18 lipca 14:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
21 lipca 20:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
22 lipca 12:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
25 lipca 13:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY

Czworo dzieci i Coś (2D/dubbing)

Alice i David właśnie zamierzają wziąć ślub i zabierają czwórkę dzieci na wspólny wyjazd, by im o tym powiedzieć. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że dzieci niekoniecznie za sobą przepadają. Róża uwielbia czytać, a jej młodszy brat Robert, to nieco gapowaty wrażliwiec. Oboje woleliby trochę spokoju, ale starsza przyszywana siostra Psujka ciągle im przeszkadza. Jedyną osobą, która łączy tę skłóconą trójkę jest Magdalenka, młodsza córeczka Alice. Pierwsze wspólne wakacje zapowiadają się jako ciąg kłótni i nieporozumień, aż do dnia pikniku, kiedy dzieci znajdują na plaży magiczne i bardzo zrzędliwe COŚ. Piaskoludek - bo tak się nazywa zabawna kudłata istota - ma niezwykłą moc spełniania życzeń. Zasada jest taka: jedno życzenie dziennie. Piaskoludek je spełni, ale tylko do zachodu słońca. Nieoczekiwanie na ich drodze staje czarny charakter - Tristan, który odkrywa sekret dzieci i chce zdobyć Piaskoludka na własność...

premiera: 3 lipca 2020 (Polska) / 3 kwietnia 2020 (świat)

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
04 lipca 10:15 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
12 lipca 11:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
26 lipca 10:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY

Eastern (2D/napisy)

„Eastern” to szokująca wizja Polski, w której broń jest legalna, obowiązuje prawo krwawej zemsty, a pomiędzy zwaśnionymi rodami trwa wojna. W tej alternatywnej, dystopijnej rzeczywistości za bramą zamkniętego osiedla, pod okiem monitoringu, toczy się osobliwa gra. Dwie dziewczyny zostają wplątane w porachunki między sąsiadującymi rodzinami. Szybko okazuje się jednak, że w takim świecie nikomu nie jest wygodnie. Strach, konieczność wykonania zadania za wszelką cenę i wszechobecna podejrzliwość stają się nie do zniesienia. Czy jest możliwe wystąpić przeciw tak ułożonemu systemowi?

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
06 lipca 14:45 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
15 lipca 16:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
27 lipca 15:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY

Krewetki w cekinach (2D/napisy)

"Krewetki w cekinach" to amatorska drużyna piłki wodnej, która chce wystartować w zawodach Gay Games. Mają zapał i fantazję, ale brakuje im profesjonalnego trenera. Z nieba spada im Matthias – dostał tę fuchę jako szansę, żeby podreperować swój wizerunek po kontrowersyjnej wypowiedzi w telewizji. Matthias próbuje ratować swoją karierę pływacką, ale nie spodziewa się, jakie zmiany w jego życiu może przynieść podróż wesołym autobusem na finał gejowskich zawodów piłki wodnej w Chorwacji. "Krewetki w cekinach" to pełna uroku komedia o przyjaźni, marzeniach i byciu sobą – w rytmie niezawodnych przebojów disco!

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
05 lipca 14:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY

Lola (2D/napisy)

Lola skończyła niedawno 18 lat, jest dziewczyną, która przechodzi tranzycję i właśnie dowiedziała się, że została zakwalifikowana na operacje z nią związane. Niestety krótko po tym przyszła też informacja, że zmarła jej ciężko chora mama, która do tej pory jako jedyna pomagała jej finansowo. Spełniając ostatnie życzenie mamy, Lola i jej ojciec, który wcześniej wyrzucił ją z domu i z którym nie miała kontaktu od dwóch lat, wyruszają do ich rodzinnego domu, aby zawieźć tam prochy. Podczas wspólnej podróży muszą wrócić do niezagojonych ran, ale też zmierzyć się razem z nowymi wyzwaniami.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
28 lipca 21:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY

Marona – psia opowieść (2D/dubbing)

sala: Broadway
wstęp: 10 zł, bilety do nabycia online lub w DK Kadr

Piękna, wielorasowa suczka Marona trafia w ręce coraz to nowych właścicieli. Świat ludzi bywa jednak skomplikowany, czasem aż za bardzo dla małego psa, który nie chce niczego oprócz kochającego ją człowieka. Każdy z napotkanych przez kundelkę ludzi nadaje jej nowe imię: akrobata Manole nazywa ją Aną, robotnik Istvan – Sarą, dziewczynka Solange – Maroną. Niestety żaden z domów nie jest na tyle odpowiedzialny, by suczka mogła zagościć w nim na stałe. A gdyby ludzie byli tak samo zależni od zwierząt, jak one od nich?

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
11 lipca 11:45 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
25 lipca 10:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY

Martin Eden (2D/napisy)

Z chwilą, gdy tytułowy bohater filmu, wywodzący się z klasy robotniczej Martin Eden, spotka na swej drodze Elenę, nie ma wątpliwości, że to miłość od pierwszego wejrzenia. Myśl o ślubie z pochodzącą z dobrze sytuowanej przemysłowej rodziny młodą kobietą powoli staje się jego obsesją. Wyglądać to może na mezalians, bo cała wiedza, jaką do tej pory w swoim życiu zdobył Martin, opiera się nie na szkolnej edukacji, a na byciu w drodze. Zamiast kończenia kolejnych klas od wczesnych lat pływał na statkach, imając się różnych dorywczych zajęć. Chcąc zatrzeć klasową różnicę i skromne pochodzenie, marzy o zdobyciu wykształcenia oraz rozpoczęciu kariery pisarskiej. Wsparcie znajduje u boku starszego lewicowego intelektualisty, który przyczyni się także do politycznego przebudzenia bohatera.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
23 lipca 20:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
25 lipca 20:45 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY

Michał Anioł. Miłość i śmierć (2D/napisy)

Nakręcony przy okazji znakomitej wystawy w National Gallery w Londynie film prezentuje opowiedzianą na nowo, pełną mało znanych faktów biografię Michała Anioła Buonarrotiego, który wraz z Leonardem da Vinci, jest uważany za jednego z największych artystów epoki renesansu – a może i wszech czasów.

Z tej perspektywy Michał Anioł jawi się jako artysta nowoczesny, geniusz totalny, który z równą maestrią przejawiał się w dziedzinie malarstwa (rysunki i freski), rzeźby i architektury. Jego arcydzieła należą do najważniejszych obiektów światowego dziedzictwa: powszechnie uwielbiany posąg Dawida we Florencji, freski na sklepieniu i ścianie ołtarzowej w Kaplica Sykstyńskiej w Rzymie, oraz tzw. „Madonna Manchester”, czyli „Maria z Nazaretu”, znajdująca się obecnie w National Gallery. Film Phila Grabsky’ego trafi z pewnością do serc tych, na których wyobraźnię działa gigantyczna twórczość Michała Anioła i jego namiętna natura oraz burzliwe dzieje życia i twórczości.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
25 lipca 18:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
29 lipca 20:45 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY

Nasz czas (2D/napisy)

Carlos Reygadas opowiada o małżeństwie, które decyduje się żyć w otwartym związku i stopniowo prowadzi swoją relację na skraj przepaści. W główne role – szalejącego z zazdrości Juana i jego zaangażowanej w romans z Amerykaninem partnerki Esther – wcielili się sam reżyser i jego żona Natalia López. Na ekranie towarzyszą im ich własne dzieci, Rut i Eleazar Reygadas. "Nasz czas" nie ma jednak nic wspólnego z ekshibicjonizmem. Intymne są w nim przede wszystkim pytania o relacje i pasja, z jaką twórca dzieli się nimi z widzami. Akcja filmu rozgrywa się na meksykańskiej prowincji, w rodzinie zamożnych farmerów, którzy łączą ciężką pracę na ranczu z zamiłowaniem do sztuki. Obserwując walczące zwierzęta i zmagających się ze sobą ludzi, Reygadas pokazuje, jak kultura tworzy tamę dla instynktów, jak przekuwa pożądanie, agresję i namiętność w muzykę czy film. Ale wskazuje też na zagrożenie, jakim dla związków jest dziś technologia. Łatwość podróżowania i dostęp do różnych form komunikacji kuszą obietnicami innych miłości, innego życia. Tytułowy "nasz czas" ma więc u Reygadasa wymiar i prywatny, i szerszy wymiar społeczny.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
08 lipca 20:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
13 lipca 17:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
27 lipca 17:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY

Niezwykłe lato Z Tess (2D/dubbing)

10-letni Sam spędza z rodziną wakacje nad morzem. Wkrótce poznaje nieco ekscentryczną Tess. Spotkanie to okaże się źródłem nie tylko letnich przygód, ale i refleksji o tym, co w życiu najważniejsze.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
12 lipca 13:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
26 lipca 12:15 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY

O nieskończoności (2D/napisy)

"O nieskończoności" wzbogaca filmowy dorobek Roya Anderssona o refleksję na temat ludzkiego życia w całym jego pięknie i okrucieństwie, świetności i banalności. Wędrujemy tu jak we śnie, a narrator prowadzi nas niczym Szeherezada. Błahe chwile mają te same znaczenie, co momenty historyczne. Para unosi się nad ogarniętą wojną Kolonią; w drodze na przyjęcie urodzinowe ojciec zatrzymuje się, by w deszczu zawiązać córce sznurowadła; nastolatki tańczą przed kawiarnią; pokonana armia zmierza do obozu jenieckiego. Film "O nieskończoności" - będąc jednocześnie odą i lamentem - prezentuje kalejdoskop tego, co ludzkie, oraz nieskończoną historię wrażliwości istnienia.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
26 lipca 20:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY

Obrazy bez autora (2D/napisy)

Historia oparta na biografii malarza Kurta Barnerta. Mały Kurt jest bardzo przywiązany do swojej młodej i niezwykłej ciotki Elisabeth. Jej choroba i jej los wywrą duży wpływ na jego późniejsze, powojenne życie. Jako młody malarz Kurt zakochuje się w pięknej Ellie. Okazuje się, że jej rodzina skrywa pewną mroczną tajemnicę, związaną z losami głównego bohatera. Dodatkowo artystę wciąż dręczą wspomnienia z dzieciństwa, które przypadło na czasy rządów nazistów, a uwielbiany początkowo socrealizm przynosi gorzkie rozczarowanie. Czy ucieczka na Zachód przyniesie mu ukojenie?

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
06 lipca 16:45 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
22 lipca 14:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY

Ojciec (2D/napisy)

Pełna absurdów i sytuacyjnego tragikomizmu opowieść o niełatwej relacji pomiędzy ojcem i synem. Ta słodko-gorzka farsa rodzinna podbiła serca jurorów m.in. na MFF w Karlowych Warach, gdzie film zdobył główną nagrodę.

Za reżyserię oraz scenariusz "Ojca" odpowiedzialny jest bułgarski duet Kristina Grozeva i Petar Valchanov. Ich poprzednie filmy „Lekcja” oraz „Sława” zdobyły wiele nagród, m.in. w San Sebastián, Locarno, Göteborgu, Tokio czy Warszawie. W efekcie były to dwa najczęściej doceniane na świecie bułgarskie filmy w XXI wieku.

W KINACH OD 17 LIPCA 2020 ROKU

Film otwiera scena pochówku starszej kobiety. Wśród żałobników szybko rozpoznajemy jej zdenerwowanego męża Vasila. Irytacja krewkiego mężczyzny wzmaga się z chwilą, gdy syn mimo jego próśb nie chce zrobić pamiątkowych zdjęć trumny z ciałem nieboszczki. To pierwsza spośród wielu scysji pomiędzy bohaterami.

Po pogrzebie matki, Pavel najchętniej wróciłby do swoich codziennych obowiązków i ciężarnej żony. Zwłaszcza że w towarzystwie ojca nie czuje się zbyt komfortowo. Ten ma jednak zupełnie inne plany, związane z przekonaniem, że zmarła kobieta próbuje się z nim skontaktować zza grobu.

W rozwiązaniu zagadki pomóc ma wizyta u znanego lokalnego medium. Chcąc nie chcąc, Pavel wplątany zostaje w zaplanowaną przez ojca intrygę, która ma pozwolić przewartościować ich napięte relacje. Czy im się uda?

NAGRODY I FESTIWALE:
2019 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach – Kryształowy Globus
2019 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy na Sachalinie - Nagroda Publiczności, Nagroda za reżyserię
2019 - Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toronto – konkurs główny
2019 - Międzynarodowy Festiwal Filmowy w El Gounie
2019 - Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Haifie
2019 - Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Mińsku
2019 - Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Valladolid

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
17 lipca 16:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
19 lipca 19:15 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
21 lipca 16:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
27 lipca 20:45 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY

Powitanie słońca (2D/napisy)

Tuż po czterdziestce życie Stephane’a Haskella, utalentowanego fotoreportera i dokumentalisty, stanęło na głowie. Mężczyzna, u którego zdiagnozowano ciężką chorobę, został sparaliżowany. Tam, gdzie lekarze bezradnie rozkładali ręce, a tradycyjna medycyna nie dawała wielkich nadziei na powrót do zdrowia, szansa niespodziewanie pojawiła się za sprawą… jogi. Przełomowym momentem było dla Haskella spotkanie z Teresą Poulsen, za namową której zgłębił nie tylko tajniki, ale i filozofię, jaka kryje się za jogą. Stopniowo ból, zniechęcenie i brak cierpliwości zastępowała coraz większa wiara oraz empatia w stosunku do ludzi pokrzywdzonych przez los podobnie jak reżyser. To właśnie z tych inspiracji narodziła się idea nakręcenia dokumentu, będącego połączeniem osobistej historii z szerszym spojrzeniem na fenomen jogi. By go w pełni zrozumieć, Haskell wyrusza w podróż po świecie, odwiedzając miejsca, jakie pewnie nie przyszłyby nam w tym kontekście do głowy. Od celi śmierci w słynnym amerykańskim więzieniu San Quentin po Kenię, gdzie – jak się okazuje – Masajowie praktykują jogę od wieków. Rozmawia z parą Żydów, którzy drogę do judaizmu odnaleźli… poprzez jogę. Te doświadczenia pozwalają reżyserowi spojrzeć z nieco innej perspektywy nie tylko na zachodnią kulturę, ale i własne życie.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
07 lipca 14:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
30 lipca 15:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY

Przesłuchanie (2D/napisy)

Anna Bronsky jest nauczycielką gry na skrzypcach w liceum muzycznym. Jest żoną muzyka i matką 10-letniego Jonasa. Podczas corocznych egzaminów rekrutacyjnych nauczycielka fascynuje się talentem Alexandra, który kandyduje do szkoły. Pomimo sprzeciwu innych nauczycieli, Anna postanawia przygotować go do egzaminów pośrednich. Odkrywa w nim wielki talent i każdą chwilę poświęca wspólnym ćwiczeniom. Tym samym zaniedbuje swoją rodzinę, która nie może na nią liczyć. Presję Anny wzmaga jej przyjaciel i jednocześnie kochanek, który zaprasza ją do wspólnego występu w kwintecie. Podczas koncertu kobieta wypada fatalnie. Po tym katastrofalnym wydarzeniu Anna skupia się tylko na swoim uczniu. W dniu egzaminu dochodzi do tragedii...

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
07 lipca 18:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
08 lipca 12:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
15 lipca 20:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY

Renoir poważany i znieważany - WYSTAWA NA EKRANIE (2D/napisy)

Auguste Renoir stał się znanym i lubianym malarzem dzięki swoim impresjonistycznym obrazom przedstawiającym Paryż. Do dziś płótna te należą do najsłynniejszych na świecie. Renoir jednak znudził się malowaniem w tym stylu i postanowił zmienić kurs. Ten niezwykły film – oparty na wyjątkowej kolekcji 181 dzieł Renoira zgromadzonych przez Barnes Foundation w Filadelfii – analizuje nowy kierunek w twórczości artysty i zastanawia się, dlaczego aż do dziś wywołuje takie skrajne reakcje. Niektórzy twierdzą, że późniejsze prace Renoira są dla nich niezrozumiałe i odpychające, ale inni twierdzą, że właśnie te obrazy ich uwiodły. Co może być zaskoczeniem dla części widzów, to że wśród wielu artystów, którzy w nowych dziełach Renoira szukali inspiracji i znaleźli się wyraźnie pod silnym ich wpływem byli też w początkach swej kariery dwaj giganci XX wieku – Picasso i Matisse. Film jest nie tylko świeżą i nową biografią mistrza malarstwa, ale także rzadko opowiadaną historią, która przedstawia Renoira jako istotny łącznik między starym a nowym w sztuce europejskiej.

ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=4epMXS0WM14

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
11 lipca 16:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
12 lipca 20:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
15 lipca 18:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
19 lipca 12:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY

Sekret bogini fortuny (2D/napisy)

Annamaria, która musi udać się na obserwację do szpitala, oddaje dwójkę swoich dzieci pod opiekę wieloletnich przyjaciół gejów – Artura i Alessandra. Są razem od ponad piętnastu lat, ale w ich wspólne życie już dawno wkradła się rutyna i kłótnie, a po gorącym uczuciu pozostały ledwie wspomnienia. Kiedy wydaje się, że ich związek niechybnie zmierza ku końcowi, bohaterowie niespodziewanie dostają od losu drugą szansę. Pojawienie się pociech przyjaciółki wywraca ich dotychczasowe życie do góry nogami, a sytuacji nie ułatwia babcia dzieci – egoistyczna i wyniosła arystokratka, która również chce odegrać swoją rolę w ich życiu.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
20 lipca 17:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
25 lipca 16:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY

Smak pho. (2D/napisy)

Dziesięcioletnia Maja ukrywa przed kolegami z klasy tradycyjne drugie śniadanie, które co rano przygotowuje jej tata - wietnamski kucharz, wybitny specjalista od zupy pho, starający się znaleźć własną drogę w gnającej do przodu warszawskiej rzeczywistości. Kiedy jego wieloletni szef wróci do rodzinnego kraju, bohater będzie musiał się zmierzyć z wymaganiami nowego właściciela restauracji: opanowanie kolejnych umiejętności kulinarnych to jednak znacznie mniejsze wyzwanie niż samodzielne wychowywanie coraz bardziej dorosłej i niezwykle spostrzegawczej córki.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
04 lipca 12:45 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
07 lipca 16:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
11 lipca 14:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
14 lipca 21:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
16 lipca 16:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
23 lipca 16:15 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
29 lipca 13:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY

Tom of Finland (2D/napisy)

Filmowa biografia jednej z najważniejszych postaci kultury gejowskiej XX wieku.

Fiński rysownik, Touko Laaksonen, wraca z frontu II Wojny Światowej do rodzimych Helsinek. W tym czasie Finlandia, jak i wiele innych europejskich krajów, ogarnięta jest falą homofobii i represji wobec gejów. Nie mogąc realizować swoich pragnień, Touko szuka wolności w sztuce. Tak powstają pierwsze homoerotyczne rysunki przedstawiające muskularnych mężczyzn w skórach i opiętych jeansach. Mimo usilnych prób, nie udaje się opublikować jego prac w żadnym magazynie. Dopiero wyjazd do USA otwiera Touko drogę do szerokiej publiczności. Tak rodzi się „Tom of Finland”, symbol pokolenia gejowskiej rewolucji.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
03 lipca 17:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY

Tylko sprawiedliwość (2D/napisy)

"Tylko sprawiedliwość" to przejmujący i skłaniający do refleksji dramat oparty na faktach. Śledzi losy młodego prawnika, Bryana Stevensona (Michael B. Jordan) i jego walki o sprawiedliwość, która przejdzie do historii. Jako absolwent Harvardu, Bryan mógł przebierać w lukratywnych ofertach pracy. Decyduje się jednak wyjechać do Alabamy, by reprezentować niesłusznie skazanych i tych, których nie stać na rzetelną obronę. Pomaga mu w tym miejscowa adwokat, Eva Ansley (Brie Larson). Jedną z pierwszych, a zarazem najbardziej medialnych spraw Stevensona jest obrona Waltera McMilliana (Jamie Foxx). Pomimo licznych dowodów niewinności w 1987 roku został on skazany na karę śmierci za morderstwo osiemnastolatki. Bryan wplątuje się w prawne i polityczne gierki. Styka się z jawnym, nieskrywanym rasizmem. Jednak niezrażony, na przekór wszystkim i wszystkiemu, broni Waltera i innych skazanych.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
05 lipca 21:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
08 lipca 14:15 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
09 lipca 20:15 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY

Tylko sprawiedliwość - Premiera (2D/napisy)

TYLKO SPRAWIEDLIWOŚĆ to przejmujący i skłaniający do refleksji dramat oparty na faktach. Śledzi losy młodego prawnika Bryana Stevensona (Jordan) i jego walki o sprawiedliwość, która przejdzie do historii. Jako absolwent Harvardu, Bryan mógł przebierać w lukratywnych ofertach pracy. Zamiast tego udaje się do Alabamy, żeby reprezentować niesłusznie skazanych lub tych, których nie stać na rzetelnego obrońcę. Pomaga mu w tym miejscowa adwokat Eva Ansley (Larson). Jedną z pierwszych, a zarazem najbardziej medialnych spraw Stevensona jest obrona Waltera McMilliana (Foxx). W 1987 został on skazany na śmierć za głośne morderstwo osiemnastolatki. Nie pomogły liczne dowody niewinności ani to, że jedyne obciążające go zeznanie było mocno wątpliwe. Bryan wplątuje się w sieć prawnych i politycznych gierek. Styka się z jawnym, nieskrywanym rasizmem. Niezrażony, broni Waltera i innych skazanych, na przekór wszystkim i wszystkiemu.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
03 lipca 14:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY

Tylko zwierzęta nie błądzą (2D/napisy)

Zagadkowe zniknięcie kobiety podczas burzy śnieżnej sprawi, że pięcioro nieznajomych zostanie uwikłanych w tajemnicę, która wykracza daleko poza senne górskie miasteczko we Francji. Każda z postaci ma coś na sumieniu i nie chce dzielić się wszystkimi swoimi sekretami

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
21 lipca 18:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
24 lipca 21:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY

Vermeer i muzyka. Sztuka miłości i odpoczynku (2D/napisy)

Wystawa zorganizowana w The National Gallery w Londynie proponuje nowe spojrzenie na jednego z najbardziej zaskakujących i ciekawych artystów w historii – Johannesa Vermeera, autora Dziewczyny z perłą.
Galeria Narodowa zdecydowała skupić się na relacji Vermeera z muzyką. Jest to jeden z najbardziej popularnych tematów malarstwa niderlandzkiego i wiele mówi – poprzez ukazanych modeli – o ówczesnym społeczeństwie. Nowe badania, dokonane przy okazji tej wystawy, pokazały, jak zmieniająca się technika malarska i materiały wpływały na dzieła Vermeera. Narrator Tim Marlow wykracza poza ramy samej wystawy, by opowiedzieć całą historię życia Vermeera i przy okazji omówić szczegółowo wiele innych urzekających dzieł artysty.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
17 lipca 18:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
18 lipca 21:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
19 lipca 17:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY

xABo: Ksiądz Boniecki (2D/oryginalny)

Tytuł filmu oznacza inicjały, jakich ksiądz Adam Boniecki używa w "Tygodniku Powszechnym". Pismo to jest jedynym miejscem, w którym wolno mu publikować po nałożeniu nań zakazu przez kościelnych zwierzchników. Od tamtej pory kapłan stał się jeszcze bardziej aktywny w terenie – odbywa rocznie ponad 200 spotkań z czytelnikami. Film jest intymnym portretem człowieka w drodze. Pokazuje księdza, który w wieku 85 lat zawsze znajduje czas na głęboką rozmowę, a równocześnie pozostaje rozdarty między swoją wiarą i niepokojem o kształt współczesnego Kościoła, szczególnie w Polsce.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
05 lipca 16:45 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
09 lipca 18:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
18 lipca 17:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
23 lipca 18:15 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
24 lipca 17:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
26 lipca 14:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
28 lipca 14:45 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
29 lipca 12:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
30 lipca 19:15 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY

Zaginiona dziewczyna (2D/napisy)

Ichiko pracuje na co dzień jako domowa pielęgniarka. Do jej obowiązków należy przede wszystkim opieka nad chorą na raka starszą kobietą. Bohaterka jednak do tego stopnia zaprzyjaźniła się z mieszkającą razem trzypokoleniową rodziną, że aktywnie uczestniczy także w życiu wnuczek swojej pacjentki – Motoko i Saki.

Siostry uwielbiają towarzystwo Ichiko i doceniają jej pomoc. Rysa na ich wzorowej relacji pojawia się z chwilą, gdy w tajemniczych okolicznościach znika młodsza z dziewcząt. Policja rozpoczyna śledztwo, sprawa obiega także żądne sensacji media. Wkrótce podejrzenie pada na mężczyznę, który okazuje się krewnym Ichiko. Choć sprawa nie została jeszcze na dobre zbadana, wydaje się, że śledzący ją ludzie wydali już wyrok, a jego konsekwencje w poważny sposób mogą dotknąć bohaterkę. Czy uda jej się dowieść prawdy?

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
07 lipca 20:15 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
09 lipca 16:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
14 lipca 16:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
19 lipca 21:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
20 lipca 15:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
28 lipca 18:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY

Zdrajca (2D/napisy)

W najdroższym ze swoich filmów mistrz Bellocchio bez wahania zdradza romantyczną, gangsterską narrację spod znaku "Ojca chrzestnego" na rzecz surowej rekonstrukcji brutalnych wydarzeń. W jej centrum znajduje się Tommaso Buscetta, boss, który złamał omertę, mafijną zmowę milczenia. Dzięki jego zeznaniom doszło do najgłośniejszego procesu przeciwko Cosa Nostrze, tzw. maxiproces doprowadził do skazania 362 mafiosów. Fascynujące ekranowe dochodzenie skupia się na przemianie Buscetty, dla którego La Cosa Nostra, "nasza sprawa", zaczęła znaczyć coś zupełnie innego, niż chcieliby szefowie klanów. Co ważne, reżyser nie psychologizuje, nie zgaduje intencji przestępcy, za to z pasją kreśli sytuację człowieka najpierw ściganego przez policję, a później przez mafię, który większość życia spędził w ukryciu.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=qBWQ5WWpPaY

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
03 lipca 20:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
04 lipca 14:45 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
06 lipca 20:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
08 lipca 17:00 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
10 lipca 15:15 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
17 lipca 20:45 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
29 lipca 17:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY

Zło nie istnieje (2D/napisy)

W każdym państwie, gdzie prawo najcięższe występki sankcjonuje karą śmierci, potrzebni są ludzie, którzy ten wyrok wykonają. To właśnie im, mierzącym się z trudnymi do wyobrażenia dylematami, poświęcony jest film "Zło nie istnieje". Obraz ma strukturę nowelową i składa się z czterech opowieści. Bohaterów każdej z nich łączy tajemnica oraz dramatyczna decyzja, którą muszą podjąć. Wpłyną one nie tylko na dalsze życie protagonistów, ale również mocno odbiją się na otaczających ich ludziach. Irański reżyser wraca w swoim najnowszym filmie do motywów, które sprowadziły na niego gniew władzy, ograniczającej nie tylko artystyczną, ale i obywatelską wolność. Rasoulof tworzy złożoną z cichych dramatów wstrząsającą opowieść, będącą zdecydowanym sprzeciwem wobec kar śmierci.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
22 lipca 20:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY
26 lipca 17:30 Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
BILETY